Lightning (8.x-2.16) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Upload
bn: আপলোড

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Media
bn: মাধ্যম

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
