Lightning (8.x-2.29) - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Content
he: תוכן

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Version
he: גירסה

en: File
he: קובץ

en: - None -
he: - ללא -

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Layout
he: פריסה

en: Upload
he: העלאה

en: Continue
he: להמשיך

en: Page title
he: כותרת דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Roles
he: תפקידים

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: User login
he: כניסה

en: Destination
he: יעד

en: File Upload
he: העלאת קובץ

en: Video
he: וידאו

en: Permissions
he: הרשאות

en: Document
he: מסמך

en: Tabs
he: לשוניות

en: Permission
he: הרשאה

en: Administrator
he: מנהל

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Submit button text
he: כיתוב על כפתור הביצוע (Submit button)

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Scheduler
he: מתזמן

en: Content moderation
he: ניהול תכנים

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Basic block
he: בלוק בסיסי
