Lightning Core (8.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (11 entries)

en: Body
te: వివరము

en: Content
te: సారము

en: Description
te: వివరణ

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Image
te: బొమ్మ

en: Database
te: డేటాబేస్

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: Permission
te: అనుమతి

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
