Lightning Core (8.x-3.8) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Links
it: Collegamenti

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Picture
it: Ritratto

en: Off
it: Spento

en: Roles
it: Ruoli

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Authored on
it: Creato il

en: Permissions
it: Permessi

en: Permission
it: Permesso

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Your virtual face or picture.
it: Il tuo viso virtuale o la tua immagine.

en: Basic page
it: Pagina base

en: A boolean indicating whether the node is published.
it: Un valore vero o falso (booleano) indicante quando un nodo sia nello stato pubblicato oppure no.
