Lightning Core (8.x-3.8) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Links
tr: Bağlantılar

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Picture
tr: Görsel

en: Database
tr: Veritabanı

en: Off
tr: Kapalı

en: Roles
tr: Roller

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Authored by
tr: Yazan

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permission
tr: İzinler

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Basic page
tr: Temel sayfa
