Lightning Core (8.x-3.13) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Picture
da: Billede

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Roles
da: Roller

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Permission
da: Tilladelse

en: Offset
da: Forskydning

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Internal
da: Internt

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Your search did not return any results.
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Asc
da: Stigende

en: A boolean indicating whether the node is published.
da: En boolsk værdi som angiver hvorvidt indholdselementets er udgivet.
