Lightning Core (8.x-4.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Picture
id: Foto

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Roles
id: Peran

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Permissions
id: Izin

en: Permission
id: Kewenangan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Your virtual face or picture.
id: Muka virtual Anda atau gambar

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Asc
id: Urutan turun
