Lightning Core (8.x-5.1) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Picture
ar: الصورة

en: Page
ar: الصفحة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
