Lightning Core (8.x-5.6) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Links
fr: Liens

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Picture
fr: Image

en: Off
fr: Désactivé

en: Roles
fr: Rôles

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Permissions
fr: Droits

en: Permission
fr: Droit

en: Offset
fr: Décalage

en: Meta tags
fr: Balises meta

en: Internal
fr: Interne

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Your virtual face or picture.
fr: Votre visage ou image virtuelle.

en: Your search did not return any results.
fr: Votre recherche n'a donné aucun résultat.

en: Basic page
fr: Page de base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fr: Utilisez les <em>pages de base</em> pour votre contenu statique, tel que la page 'Qui sommes-nous'.

en: Master
fr: Principal

en: A boolean indicating whether the node is published.
fr: Un booléen indiquant si le nœud est publié ou non.
