Lightning Layout (8.x-2.0-alpha2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: On
de: An

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Google Map
de: Google Karte

en: Landing page
de: Kampagnenseite

en: View larger map
de: Größere Kartenansicht anzeigen

en: Block plugin ID
de: Block-Plugin-ID

en: Entity type ID
de: Entitätstyp-Id

en: Map block
de: Kartenblock

en: Provides a content type which allows you to build free-form one-off landing pages.
de: Stellt einen Inhaltstyp zur Verfügung, der es ermöglicht, Kampagnenseiten zu erstellen, auf denen das Layout frei gewählt werden kann.

en: Displays a Google map.
de: Zeigt eine Google-Karte an.
