Lightning Media (8.x-4.8) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: default
fr: défaut

en: Preview
fr: Aperçu

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Upload
fr: Transférer

en: Continue
fr: Continuer

en: Embedded
fr: Inclus

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Sort by
fr: Trier par

en: File Upload
fr: Transfert de fichier

en: You must upload a file.
fr: Vous devez transférer un fichier.

en: Apply
fr: Appliquer

en: Select
fr: Sélectionner

en: Audio file
fr: Fichier audio

en: Offset
fr: Décalage

en: and
fr: et

en: Embed Code
fr: Code intégré

en: Image Browser
fr: Explorateur d'image

en: Bundle
fr: Type

en: Video file
fr: Fichier vidéo

en: Submit button text
fr: Texte du bouton de soumission

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Allowed media types
fr: Types de média autorisés

en: Media browser
fr: Navigateur de médias

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: Add media
fr: Ajouter un média

en: Master
fr: Principal

en: Image browser
fr: Explorateur d'images

en: Instagram posts.
fr: Contributions Instagram.

en: Remote video
fr: Vidéo distante

en: Media type ID
fr: Identifiant (ID) de type de media

en: Add @type via URL
fr: Ajouter @type via URL
