Lightning Media (8.x-4.8) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: File
tr: Dosya

en: Reset
tr: Sıfırla

en: default
tr: öntanımlı

en: Image
tr: Resim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Upload
tr: Yükle

en: Continue
tr: Devam et

en: Embedded
tr: Gömülü

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: File Upload
tr: Dosya Yükle

en: Document
tr: Belge

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: and
tr: ve

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Video file
tr: Video dosyası

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Library
tr: Kütüphane

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media Image
tr: Medya Resmi

en: Remote video
tr: Uzak video

en: Add @type via URL
tr: URL'den @type ekle
