Lightning Media (8.x-4.10) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: default
ru: по умолчанию

en: Image
ru: Изображение

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Upload
ru: Закачать

en: Continue
ru: Продолжить

en: Embedded
ru: Встроенный

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: File Upload
ru: Загрузка файла

en: Document
ru: Документ

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Audio file
ru: Аудио файл

en: Offset
ru: Пропустить

en: and
ru: и

en: Embed Code
ru: Код встраивания

en: Image Browser
ru: Просмотрщик изображений

en: Bundle
ru: Набор

en: Tweet
ru: Твит

en: Video file
ru: Видео файл

en: Submit button text
ru: Текст кнопки отправки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Library
ru: Библиотека

en: Allowed media types
ru: Разрешенные медиа типы

en: Media browser
ru: Медиабраузер

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: Add media
ru: Добавить медиа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Image browser
ru: Браузер изображений

en: Instagram posts.
ru: Посты инстаграм

en: Media Image
ru: Изображение медиа

en: Entity browser
ru: Обозреватель сущностей

en: Locally hosted images.
ru: Размещённые локально изображения.

en: Enter a URL...
ru: Введите адрес URL...

en: Drag files here to upload them
ru: Перетащите файлы сюда, чтобы загрузить их

en: Rich text
ru: Продвинутый текст

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: Show in media library
ru: Отображать в медиа библиотеке

en: Media type ID
ru: ID типа Медиа

en: Select Image(s)
ru: Выбрать изображения

en: Add @type via URL
ru: Добавить @type через URL
