Lightning Workflow (4.0.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Edit
fr: Modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: remove
fr: retirer

en: 1 minute | @count minutes
fr[0]: @count minute
fr[1]: @count minutes

en: 1 hour | @count hours
fr[0]: @count heure
fr[1]: @count heures

en: or
fr: ou

en: on
fr: activé

en: cancel
fr: annuler

en: 1 second | @count seconds
fr[0]: @count seconde
fr[1]: @count secondes

en: Content moderation
fr: Modération du contenu

en: Editorial
fr: Éditorial

en: Change to
fr: Changer pour

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
fr: Archivé

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
fr: Brouillon

[ctx: Workflow state label]
en: Published
fr: Publié

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
fr: Archiver

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
fr: Créer un Nouveau Brouillon

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
fr: Publier
