Lightning Workflow (8.x-3.19) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Continue
hi: जारी रखें

en: 1 minute | @count minutes
hi[0]: 1 मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: or
hi: अथवा

en: 1 second | @count seconds
hi[0]: १ सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: Editorial
hi: संपादकीय

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hi: संग्रहीत

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hi: प्रारूप

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hi: प्रकाशित

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hi: पुरालेख

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hi: नया ड्राफ्ट बनाएं

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hi: प्रकाशित करना
