Like Button (8.x-2.13) - en to uk translation catalogue (73 entries)

en: Language
uk: Мова

en: Center
uk: По центру

en: Field
uk: Поле

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Theme
uk: Тема

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Voting
uk: Голосування

en: OK
uk: Гаразд

en: Demo
uk: Демо

en: Medium
uk: Середній

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: July
uk: липня

en: August
uk: серпня

en: September
uk: вересня

en: October
uk: жовтня

en: November
uk: листопада

en: December
uk: грудня

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Counter
uk: Лічильник

en: Site ID
uk: Ідентифікатор сайту

en: Button
uk: Кнопка

en: Position
uk: Позиція

en: bottom
uk: знизу

en: top
uk: зверху

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: API key
uk: Ключ API

en: Jan
uk: січ

en: Feb
uk: лют

en: Mar
uk: бер

en: Apr
uk: кві

en: Jun
uk: чер

en: Jul
uk: лип

en: Aug
uk: сер

en: Sep
uk: вер

en: Oct
uk: жов

en: Nov
uk: лис

en: Dec
uk: гру

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Retry
uk: Повтор

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Texts
uk: Тексти

en: Synchronization
uk: Синхронізація

en: Counter type
uk: Тип лічильника

en: Reports
uk: Звіти

en: Popup
uk: Спливні

en: number
uk: цифра

en: Example:
uk: Приклад:

en: Sharing
uk: Обмін

en: Tooltips
uk: Підказки

en: Enable for the following content types
uk: Увімкнути для наступних типів матеріалів

en: Not logged in
uk: Не у мережі

en: percent
uk: процент

en: Logged in
uk: Вхід виконано

en: Entities view modes
uk: Режими перегляду сутностей

en: When will the like button be displayed?
uk: Коли відображати кнопку "Вподобати"?

en: The more the weight, the lower like button position in the entity.
uk: Чим більша вага, тим нижче розташовується кнопка "Вподобати" на сутності.
