Ray Enterprise Translation (11.0.0) - en to da translation catalogue (98 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: Logging
da: Logning

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Resources
da: Ressourcer

en: Download
da: Hent

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Refresh
da: Opdatér

en: Content type
da: Indholdstype

en: Error
da: Fejl

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Published
da: Udgivet

en: Locale
da: Lokalitet

en: Fields
da: Felter

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Current
da: Aktuelle

en: Code
da: Kode

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Profile
da: Profil

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Pending
da: Afventer

en: Manual
da: Manuel

en: Source
da: Kilde

en: Themes
da: Temaer

en: Translations
da: Oversættelser

en: Multilingual
da: Sprog

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Automatic
da: Automatisk

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Apply
da: Udfør

en: Translation
da: Oversættelse

en: Profiles
da: Profiler

en: Country Code
da: Landekode

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Execute
da: Kør

en: Contributed modules
da: Tredjepartsmoduler

en: Machine name
da: Internt navn

en: Locked
da: Låst

en: Account
da: Konto

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Translate
da: Oversæt

en: Not enabled
da: Ikke aktiveret

en: Profile Name
da: profil navn

en: Importing
da: IMport

en: All languages
da: Alle sprog

en: Config
da: Konfigurér

en: Source language
da: Kildesprog

en: In Progress
da: I gang

en: Content moderation
da: Indhold adminstration

en: Elements
da: Elementer

en: Delete content
da: Slet indhold

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Translation Jobs
da: Oversættelsesjobs

en: The profile has been deleted.
da: Profilen er blevet slettet.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: Download translations
da: Download oversættelser

en: Delete all translations
da: Slet alle oversættelser

en: Delete translation
da: Slet oversættelse

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
da: Sprang over import af tekststrengen "%string" på grund af forbudt eller misdannet HTML.

en: Language Code
da: Sprog

en: Delete translations
da: Slet oversættelser

en: Language detection and selection
da: Detektion og valg af sprog

en: Update URL
da: Opdatér URL

en: Simple configuration
da: Simpel konfiguration

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
da: Det maskinlæsbare navn skal være unikt, og det må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger. Desuden kan navnet ikke være det reserverede ord "custom".

en: The source language from which this translation was created.
da: Kildesproget som danner basis for denne oversættelse.
