Lingotek Translation (3.1.1) - en to et translation catalogue (87 entries)

en: Home
et: Avaleht

en: Title
et: Pealkiri

en: Next
et: Järgmine

en: Save configuration
et: Salvesta seadistus

en: enabled
et: lubatud

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Content
et: Sisu

en: Group
et: Grupp

en: disabled
et: keelatud

en: Cancel
et: Tühista

en: Language
et: Keel

en: Enable
et: Luba

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Administration
et: Haldus

en: Action
et: Tegevus

en: Logging
et: Logimine

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Resources
et: Ressursid

en: Download
et: Allalaadimine

en: Login
et: Sisselogimine

en: Edit
et: Muuda

en: Reset
et: Tühista

en: Country
et: Riik

en: Weight
et: Kaal

en: Parent
et: Vanem

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: Refresh
et: Värskenda

en: Region
et: Regioon

en: Upload
et: Üleslaadimine

en: Error
et: Viga

en: All
et: Kõik

en: Active
et: Aktiivne

en: Add content
et: Lisa sisu

en: Configuration saved.
et: Seaded on salvestatud.

en: Published
et: Avaldatud

en: Filter
et: Filtreeri

en: Locale
et: Regiooniseaded

en: Fields
et: Väljad

en: Thumbnail
et: Pisipilt

en: Current
et: Praegune

en: Code
et: Kood

en: Inactive
et: Passiivne

en: Profile
et: Profiil

en: Save settings
et: Salvesta sätted

en: Pending
et: Ootel

en: Source
et: Allikas

en: Entity
et: Olem

en: Translations
et: Tõlked

en: Multilingual
et: Mitmekeelne

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Apply
et: Rakenda

en: Translation
et: Tõlge

en: Request
et: Saada

en: Profiles
et: Profiilid

en: Execute
et: Rakenda

en: Locked
et: Lukus

en: Account
et: Konto

en: Translate
et: Tõlge

en: Bundle
et: kogum

en: All languages
et: Kõik keeled

en: Config
et: Konfiguratsioon

en: Dashboard
et: Töölaud

en: Source language
et: Algne keel

en: Content moderation
et: Sisu modereerimine

en: Elements
et: Elemendid

en: Delete content
et: Kustuta sisu

en: Edited
et: Muudetud

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: Translation Management
et: Tõlgete haldamine

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
et: Unikaalne süsteemne nimetus. Võib sisaldada ainult väikesi tähti, numbreid ja alakriipsu.

en: Request translations
et: Telli tõlkeid

en: Language Code
et: Keelekood

en: Delete translations
et: Kustuta tõlkeid

en: Language detection and selection
et: Keele tuvastamine ja valimine

en: Show language label on node pages
et: Kuva keele silti postituste lehtedel

en: Simple configuration
et: Lihtne seadistus

en: The source language from which this translation was created.
et: Lähtekeel, mis oli tõlke aluseks.

en: Delete @language translation
et: Kustuta @language tõlge

en: Content entity type ID
et: Sisuolemi tüübi ID

en: Content entity ID
et: Sisuolemi ID
