Lingotek Translation (3.2.1) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Upload
bn: আপলোড

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Configuration saved.
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষিত।

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Code
bn: কোড

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: All languages
bn: সকল ভাষা

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
