Lingotek Translation (3.3.2) - en to fi translation catalogue (91 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: Logging
fi: Lokit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Resources
fi: Resurssit

en: Download
fi: Lataa

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Modules
fi: Moduulit

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Status:
fi: Tila:

en: Upload
fi: Siirrä

en: Error
fi: Virhe

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Configuration saved.
fi: Asetukset talletettu.

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Locale
fi: Lokalisointi

en: Fields
fi: Kentät

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: Code
fi: Koodi

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Profile
fi: Profiili

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Pending
fi: Odottaa

en: Source
fi: Lähde

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Themes
fi: Teemat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Apply
fi: Käytä

en: Translation
fi: Käännös

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Execute
fi: Suorita

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Translate
fi: Käännä

en: Profile Name
fi: Profiilin nimi

en: Importing
fi: Ladataan

en: Bundle
fi: Paketti

en: All languages
fi: Kaikki kielet

en: Config
fi: Asetukset

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Content moderation
fi: Sisällön moderointi

en: Elements
fi: Elementit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: The profile has been deleted.
fi: Profiili on poistettu.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
fi: Merkkijonon "%string" tuonti ohitettiin johtuen puuttuvasta tai väärinmuotoillusta HTML:stä.

en: Language Code
fi: Kielikoodi

en: Delete translations
fi: Poista käännökset

en: Language detection and selection
fi: Kielen tunnistaminen ja valitseminen

en: Simple configuration
fi: Yksinkertaiset asetukset

en: Delete @language translation
fi: Poista kielen @language käännökset
