Lingotek Translation (3.6.2) - en to kn translation catalogue (70 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Logging
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Status:
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ:

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Utilities
kn: ಸವಲತ್ತುಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Locale
kn: ಲೊಕ್ಯಾಲ್

en: User Interface
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Retry
kn: ಮರುಪ್ರಯತ್ನಿಸು

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Profiles
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌ಗಳು

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Disconnect
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಕಡಿದುಹಾಕು

en: Preferences
kn: ಇಚ್ಛೆಗಳು

en: Profile Name
kn: ಪರಿಚಯ ಚಿತ್ರಣದ ಹೆಸರು

en: Delete Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲನ್ನು ಅಳಿಸಿಹಾಕು

en: Importing
kn: ಆಮದು ಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: All languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Ready
kn: ತಯಾರಿದೆ
