Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Link
fr: Lien

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: Medium
fr: Moyen

en: Class
fr: Classe

en: E-Mail
fr: Courriel

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Regular expression
fr: Expression régulière

en: characters
fr: caractères

en: Threads
fr: Fils de discussion

en: Telephone
fr: Téléphone

en: Machine name
fr: Nom système

en: Target
fr: Cible

en: Link title
fr: Titre du lien

en: Verify
fr: Vérifier

en: Trim length
fr: Longueur de coupe

en: Title pattern
fr: Motif du titre

en: Trim link text length
fr: Longueur de coupe du texte du lien

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
fr: Laisser vide pour ne pas limiter la longueur du texte.

en: URL only
fr: URL seulement

en: Show URL as plain text
fr: Afficher l'URL comme du texte brut

en: Add rel="nofollow" to links
fr: Ajouter rel="nofollow" aux liens

en: Link text trimmed to @limit characters
fr: Texte du lien tronqué à @limit caractères

en: Link text not trimmed
fr: Texte du lien non tronqué.

en: Show URL only as plain-text
fr: Afficher l'URL seulement comme du texte brut

en: Show URL only
fr: Montrer l'URL seulement

en: Add rel="@rel"
fr: Ajouter rel="@rel"
