Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Icon
it: Icona

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Medium
it: Medio

en: Class
it: Classe

en: Labels
it: Etichette

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: characters
it: caratteri

en: Telephone
it: Telefono

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Link title
it: Titolo del link

en: Trim length
it: Lunghezza del testo troncato

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
it: Lasciare vuoto per consentire lunghezze del testo illimitate per i link.

en: URL only
it: Solo URL

en: Show URL as plain text
it: Mostra URL come testo semplice

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Link text trimmed to @limit characters
it: Testo del link troncato a @limit caratteri

en: Link text not trimmed
it: Testo del link non troncato

en: Show URL only as plain-text
it: Mostra URL come semplice testo

en: Show URL only
it: Mostra solo URL

en: Add rel="@rel"
it: Aggiungere rel="@rel"
