Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Link
th: ลิงค์

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Open link in new window
th: เปิดลิงค์ในหน้าต่างใหม่

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Regular expression
th: การแสดงออกปกติ

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Trim link text length
th: ตัดแต่งความยาวของข้อความเชื่อมโยง

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
th: ปล่อยว่างไว้เพื่อให้ไม่จำกัดการเชื่อมโยงข้อความที่ความยาว
