Link with description (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Custom
it: Personalizzato

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Link options
it: Opzioni collegamento

en: Link attributes
it: Attributi del link

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: URL only
it: Solo URL

en: Show URL as plain text
it: Mostra URL come testo semplice

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Allow link text
it: Consentire testo del link

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder for link text
it: Segnaposto per il testo del link

en: Allowed link type
it: Tipo di link consentito

en: URL fragment
it: Frammento URL
