Link with description (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Open link in new window
ru: Открывать ссылку в новом окне

en: Custom
ru: Собственная

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Link options
ru: Настройка ссылок

en: Link attributes
ru: Атрибуты ссылки

en: Trim link text length
ru: Сокращать длину текста ссылки

en: URL only
ru: Только URL

en: Show URL as plain text
ru: Показать URL как обычный текст

en: Add rel="nofollow" to links
ru: Добавить к ссылкам rel="nofollow"

en: Allow link text
ru: Разрешить текст ссылки

en: Placeholder for URL
ru: Заполнитель для URL

en: Placeholder for link text
ru: Заполнитель для текста ссылки

en: Allowed link type
ru: Разрешённый тип ссылки

en: URL query key value pairs
ru: Пары ключ значения для URL-запроса

en: URL fragment
ru: Фрагмент URL

en: Whether to force the output to be an absolute link (beginning with http: or https:)
ru: Заставить ли вывод быть абсолютной ссылкой (начинаться с http: или https:)

en: Whether to force this URL to point to a secure location (beginning with https:)
ru: Заставить ли данный URL-адрес указывать на безопасный источник (начинаться с https:)
