Link with description (1.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Open link in new window
id: Buka tautan di jendela baru

en: Custom
id: Tersuai

en: Link text
id: Teks tautan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Link options
id: Opsi tautan

en: Link attributes
id: Atribut tautan

en: Trim link text length
id: Panjang potong link teks

en: URL only
id: Hanya URL

en: Show URL as plain text
id: Tampilkan URL sebagai teks biasa

en: Add rel="nofollow" to links
id: Tambahkan rel="nofollow" ke tautan

en: Allow link text
id: Izinkan teks tautan

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: Placeholder for link text
id: Placeholder untuk tautan teks

en: Allowed link type
id: Jenis tautan yang diizinkan

en: URL query key value pairs
id: Pasangan nilai kunci kueri URL
