Link with description (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Custom
ja: カスタム

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Link options
ja: リンクのオプション

en: Link attributes
ja: リンクの属性

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: URL only
ja: URLのみ

en: Show URL as plain text
ja: プレーンなテキストでURLを表示

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Allow link text
ja: リンクテキストを許可

en: Placeholder for URL
ja: URL用のプレースホルダー

en: Placeholder for link text
ja: リンクテキスト用のプレースホルダー

en: Allowed link type
ja: 許可するリンクタイプ

en: URL query key value pairs
ja: URL クエリーのキーと値のペア

en: URL fragment
ja: URL フラグメント

en: Whether to force the output to be an absolute link (beginning with http: or https:)
ja: 絶対リンク（http: もしくは https: で始まる）での出力を強制するかどうか

en: Whether to force this URL to point to a secure location (beginning with https:)
ja: このURLが安全なロケーション（https: で始まる）を指すことを強制するかどうか
