Link partners (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Links
hr: Poveznice

en: Length
hr: Dužina

en: Format
hr: Oblik

en: Summary or trimmed
hr: Sažetak ili odrezano

en: Trim length
hr: Skrati dužinu
