Link partners (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Links
fa: واصلیها

en: Length
fa: طول

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: ID
fa: هویت

en: Summary or trimmed
fa: خلاصه یا برش خورده

en: Trim length
fa: طول برش
