Link partners (8.x-1.0-alpha6) - en to be translation catalogue (5 entries)

en: Links
be: Спасылкі

en: Format
be: Фармат

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Summary or trimmed
be: Падсумаванне або скарочаны тэкст

en: Trim length
be: Даўжыня абрэзанага тэксту
