Link partners (8.x-1.0-alpha7) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Links
ja: リンク

en: Length
ja: 長さ

en: Format
ja: フォーマット

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Summary or trimmed
ja: 概要か切り詰め

en: Trim length
ja: 長さを整える。
