Link field Preview (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: URL
ar: العنوان URL

en: Text
ar: نص

en: Options
ar: الخيارات

en: Open link in new window
ar: افتح الرابط في نافذة جديدة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: characters
ar: الأحرف

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Number of rows: @rows
ar: عدد الصفوف: @rows
