Link Field Preview (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (33 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Content
fi: Sisältö

en: Text
fi: Teksti

en: Options
fi: Valinnat

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: characters
fi: merkit

en: About
fi: Tietoja

en: Uses
fi: Käyttää

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Trim link text length
fi: Lyhennä linkkitekstin pituutta

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
fi: Jätä tyhjäksi salliaksesi kaikenpituiset linkkitekstit.

en: URL only
fi: Vain URL

en: Show URL as plain text
fi: Näytä URL pelkkänä tekstinä

en: Add rel="nofollow" to links
fi: Lisää rel="nofollow" linkkeihin

en: Link text trimmed to @limit characters
fi: Linkin teksti lyhennettynä @limit merkkiin

en: Link text not trimmed
fi: Linkin teksti lyhentämättä

en: Show URL only as plain-text
fi: Näytä URL vain puhdastekstinä

en: Show URL only
fi: Näytä vain URL

en: Add rel="@rel"
fi: Lisää rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder for URL
fi: Paikkamerkki URLille

en: Placeholder for link text
fi: Paikkamerkki linkkitekstille

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholders
fi: Ei paikkamerkkejä

en: Title placeholder: @placeholder_title
fi: Otsikon paikkamerkki: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
fi: Verkko-osoitteen paikkamerkki: @placeholder_url

en: Managing and displaying link fields
fi: Linkkikenttien esittäminen ja hallinta

en: Adding link text
fi: Linkkitekstin lisääminen

en: Displaying link text
fi: Linkkitekstin esittäminen

en: Adding attributes to links
fi: Attribuuttien lisääminen linkkeihin

en: Validating URLs
fi: URLien tarkistaminen

en: Number of rows: @rows
fi: Rivien määrä: @rows
