Link field Preview (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Options
sv: Alternativ

en: Open link in new window
sv: Öppna länk i ett nytt fönster

en: Link text
sv: Länktext

en: characters
sv: tecken

en: About
sv: Om

en: Uses
sv: Använder

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Trim link text length
sv: Korta ned längd på länktext

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
sv: Lämna tomt för att tillåta oändliga längder på länktext.

en: URL only
sv: Enbart URL

en: Show URL as plain text
sv: Visa URL som ren text

en: Add rel="nofollow" to links
sv: Lägg till rel="nofollow" till länkar

en: Link text trimmed to @limit characters
sv: Länktexten avkortad till @limit tecken

en: Link text not trimmed
sv: Länktext ej avkortad

en: Show URL only as plain-text
sv: Visa enbart URL som ren text

en: Show URL only
sv: Visa enbart URL

en: Add rel="@rel"
sv: Lägg till rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder for URL
sv: Platshållare för URL

en: Placeholder for link text
sv: Platshållare för länktext

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: No placeholders
sv: Inga platshållare

en: Title placeholder: @placeholder_title
sv: Platshållare för titel: @placeholder_title

en: Managing and displaying link fields
sv: Hantering och visning av länkfält

en: Adding link text
sv: Lägger till länktext

en: Displaying link text
sv: Visar länktext

en: Adding attributes to links
sv: Lägger til attribut till länkar

en: Number of rows: @rows
sv: Antal rader: @rows
