Link field Preview (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Open link in new window
tr: Bağlantıyı yeni sayfada aç

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: characters
tr: karakterler

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Trim link text length
tr: Bağlantı metni uzunluğunu kırp

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
tr: Sınırsız bağlantı metni uzunluklarına izin vermek için boş bırakın.

en: URL only
tr: Yalnızca URL adresi

en: Show URL as plain text
tr: URL'yi düz metin olarak göster

en: Add rel="nofollow" to links
tr: Bağlantılara rel="nofollow" ekle

en: Link text trimmed to @limit characters
tr: Bağlantı metni, @limit karaktere kırpıldı

en: Link text not trimmed
tr: Bağlantı metni kırpılmadı

en: Show URL only as plain-text
tr: URL adresini yalnızca düz metin olarak göster

en: Show URL only
tr: Yalnızca URL adresini göster

en: Add rel="@rel"
tr: rel="@rel" ekle

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder for URL
tr: URL adresinin yer tutucusu

en: Placeholder for link text
tr: Bağlantı metninin yer tutucusu

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholders
tr: Yer tutucu yok

en: Title placeholder: @placeholder_title
tr: Başlık yer tutucusu: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
tr: URL adresi yer tutucusu: @placeholder_url

en: Managing and displaying link fields
tr: Bağlantı alanlarını yönetme ve görüntüleme

en: Adding link text
tr: Bağlantı metni ekleme

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
tr: Alan ayarlarında, herhangi bir bağlantı alanında <em>isteğe bağlı</em> ya da <em>zorunlu</em> olacak şekilde ek bağlantı metni tanımlayabilirsiniz.

en: Displaying link text
tr: Bağlantı metnini görüntüleme

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
tr: Bir URL adresi için bağlantı metni gönderildiyse, varsayılan olarak bu bağlantı metni, URL adresinin bağlantısı olarak görüntülenir. Hem bağlantı metnini <em>hem de</em> URL adresini görüntülemek istiyorsanız, <em>Görüntüyü yönet</em> sayfasındaki açılır menüden uygun bağlantı biçimini seçin. Bağlantı metni gönderilmiş olsa da yalnızca URL adresini görüntülemek istiyorsanız, biçim olarak <em>Bağlantı</em> seçeneğini belirleyin ve <em>Biçim ayarlarını</em> <em>yalnızca URL adresini</em> görüntüleyecek şekilde değiştirin.

en: Adding attributes to links
tr: Bağlantılara öznitelikler ekleme

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
tr: <em>Görüntüyü yönet</em> sayfasında <em>Biçim ayarlarını</em> değiştirerek bağlantılara öznitelikler ekleyebilirsiniz. <em>rel="nofollow"</em> eklendiğinde, arama motorlarına bağlantıların izlenmemesi gerektiği bildirilir.

en: Validating URLs
tr: URL adreslerini doğrulama

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
tr: Tüm bağlantılar bir bağlantı alanı doldurulduktan sonra doğrulanır. Tutturucuları ya da sorgu dizelerini içerebilir.

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
tr: Bağlantı tipi için geçerli bağlantı verileri.

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
tr: Bağlantı URI'sine kullanıcı tarafından erişilebilir.

en: The path '@uri' is inaccessible.
tr: '@uri' yoluna erişilemiyor.

en: The path '@uri' is invalid.
tr: '@uri' yolu geçersiz.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
tr: Tehlikeli harici protokoller yok

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
tr: Kırık dahili bağlantı yok

en: Setting the allowed link type
tr: İzin verilen bağlantı türünü ayarlama

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
tr: Alan ayarlarında, izin verilen bağlantı tipini <em>yalnızca iç bağlantılar</em>, <em>yalnızca dış bağlantılar</em> ya da <em>hem iç hem dış bağlantılar</em> olarak tanımlayabilirsiniz. <em>Yalnızca iç bağlantılar</em> ve <em>hem iç hem dış bağlantılar</em> seçenekleri, iç bağlantılar için otomatik tamamlama pencere bileşenini etkinleştirir; böylece kullanıcının bir URL adresini kopyalaması ya da hatırlaması gerekmez.

en: Number of rows: @rows
tr: Satır sayısı: @rows

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
tr: Bağlantı modülü, iç ya da dış URL adreslerini ve isteğe bağlı bağlantı metnini içeren alanlar oluşturmanıza olanak sağlar. Alanlar ve alanların nasıl oluşturulacağı ve yönetileceği hakkında genel bilgi için <a href=":field">Alan modülü yardımı</a> ve <a href=":field_ui">Alan Kullanıcı Arayüzü yardımı</a> sayfalarına bakın. Daha fazla bilgi için <a href=":link_documentation">Bağlantı modülüne ilişkin çevrimiçi belgelere</a> bakın.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
tr: Bağlantı alanının <em>ayarları</em> ve <em>görüntüsü</em> ayrı olarak yapılandırılabilir. Alanların ve alan görüntülerinin nasıl yönetileceği ile ilgili daha fazla bilgi için <a href=":field_ui">Alan Kullanıcı Arayüzü yardımına</a> bakın.

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
tr: @title alanı belirtildiğinde @uri alanı gereklidir.
