Link field Preview (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: URL
fa: نشانی

en: Text
fa: متن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Open link in new window
fa: بازکردن پیوند در ینجره جدید

en: Link text
fa: متن پیوند

en: characters
fa: حروف

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
