Link field Preview (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: URL
hu: Webcím

en: Text
hu: Szöveg

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: characters
hu: karakterek

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Trim link text length
hu: Hivatkozásszöveg hosszának csonkolása

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
hu: Üresen hagyva a hivatkozásszöveg hossza nem lesz korlátozva.

en: URL only
hu: Csak webcím

en: Show URL as plain text
hu: A webcímet egyszerű szövegként mutassa

en: Add rel="nofollow" to links
hu: rel="nofollow" hozzáadása a hivatkozásokhoz

en: Link text trimmed to @limit characters
hu: Hivatkozásszöveg @limit karakterre lett csonkolva

en: Link text not trimmed
hu: Hivatkozásszöveg nem lett csonkolva

en: Show URL only as plain-text
hu: A webcímeket csak egyszerű szövegként mutassa

en: Show URL only
hu: Csak webcím mutatása

en: Add rel="@rel"
hu: rel="@rel" hozzáadása

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder for URL
hu: Helykitöltő hivatkozáshoz

en: Placeholder for link text
hu: Helykitöltő hivatkozás szöveghez

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: No placeholders
hu: Nincsenek helykitöltők

en: Title placeholder: @placeholder_title
hu: Cím helykitöltő: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
hu: Hivatkozás helykitöltő: @placeholder_url

en: Managing and displaying link fields
hu: Hivatkozásmezők kezelése és megjelenítése

en: Adding link text
hu: Hivatkozásszöveg hozzáadása

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
hu: A mező beállításaiban meg lehet adni minden hivatkozásmezőben <em>választható</em> vagy <em>kötelező</em> további hivatkozásszöveget.

en: Displaying link text
hu: Hivatkozásszöveg megjelenítése

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
hu: Ha egy hivatkozás szöveg is meg van adva a webcímhez, akkor alapértelmezetten ez fog megjelenni a webcímre hivatkozva. Abban az esetben, ha mindkettőt szükséges megjeleníteni, akkor a megfelelő hivatkozás formátumot kell kiválasztani a <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon található legördülő menüben. Ellenben ha csak a webcímet kell megjeleníteni a hozzá tartozó szöveg nélkül, a <em>Hivatkozás</em> formátumot kell kiválasztani, majd a <em>Formátum beállításaiban</em> a <em>Csak webcím</em> lehetőséget be kell pipálni.

en: Adding attributes to links
hu: Attribútumok hozzáadása a hivatkozásokhoz

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
hu: A <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon a <em>Formátum beállításai</em> alatt állíthatók be a hivatkozások tulajdonságai. A <code>rel="nofollow"</code> hozzáadásával például a keresőmotorok nem fognak továbblépni az adott linken.

en: Validating URLs
hu: Webcímek ellenőrzése

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
hu: Minden hivatkozás érvényesítve lesz egy hivatkozásmező kitöltése után. Tartalmazhatnak horgonyokat vagy lekérdezési karaktersorozatokat.

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
hu: A hivatkozás adatai érvényesek a link típusához.

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
hu: Hivatkozás webcíme elérhető a felhasználónak.

en: The path '@uri' is inaccessible.
hu: Az '@uri' útvonal hozzáférhetetlen.

en: The path '@uri' is invalid.
hu: Az '@uri' útvonal érvénytelen.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
hu: Nincsenek veszélyes külső protokollok

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
hu: Nincsenek törött belső hivatkozások

en: Setting the allowed link type
hu: Az engedélyezett hivatkozástípus beállítása

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
hu: A mező beállításainál megadhatóak a hivatkozások elfogadott típusai: <em>csak külső hivatkozások</em>, <em>csak belső hivatkozások</em>, vagy <em>belső és külső hivatkozások is</em>. Utóbbi kettő esetén egy automatikusan kiegészített felületi elem jelenik meg, hogy a felhasználónak ne kelljen fejből emlékeznie, vagy vágólapról bemásolnia.

en: Number of rows: @rows
hu: Sorok száma: @rows

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
hu: A <em>Link</em> modul külső vagy belső webcímeket, és igény szerint hozzá leíró szöveget tartalmazó mezők létrehozását teszi lehetővé. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>Link</em> modulról annak <a href=":link_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A hivatkozás mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: @title field is required if there is @uri input.
hu: @title mező kötelező ha van @uri bemenet.
