Link field Preview (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Link
pl: Odnośnik

en: Text
pl: Tekst

en: Options
pl: Opcje

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: characters
pl: znaków

en: About
pl: O stronie

en: Uses
pl: Używa

en: Field types
pl: Typy pól

en: Trim link text length
pl: Długość przyciętej treści odnośnika

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pl: Pozostaw to pole puste aby długość treści odnośnika była nieograniczona.

en: URL only
pl: Tylko adres URL

en: Show URL as plain text
pl: Pokaż adres URL jako czysty tekst

en: Add rel="nofollow" to links
pl: Dodaj rel="nofollow" do odnośników

en: Link text trimmed to @limit characters
pl: Przycięto treść odnośnika do @limit znaków

en: Link text not trimmed
pl: Nie przycięto treści odnośnika

en: Show URL only as plain-text
pl: Pokazuj tylko adres URL jako czysty tekst

en: Show URL only
pl: Pokazuj tylko adres URL

en: Add rel="@rel"
pl: Dodaj rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: Placeholder for link text
pl: Zaślepka tekstu odnośnika

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholders
pl: Brak zaślepek

en: Title placeholder: @placeholder_title
pl: Zaślepka tytułu: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
pl: Zaślepka adresu URL: @placeholder_url

en: Managing and displaying link fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól odnośników

en: Adding link text
pl: Dodawanie treści odnośnika

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
pl: W ustawieniach pola można określić czy w każdym polu odnośnika dodatkowa treść ma być <em>opcjonalna</em> czy <em>wymagana</em>.

en: Displaying link text
pl: Wyświetlanie treści odnośnika

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
pl: Jeśli wprowadzono treść odnośnika prowadzącego do adresu URL to jest ona wyświetlana domyślnie jako odnośnik. Jeśli chcesz wyświetlić zarówno treść odnośnika <em>jak i</em> adres URL, wybierz odpowiedni format odnośnika z listy rozwijanej na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Jeśli chcesz tylko wyświetlić adres URL, nawet gdy wprowadzona została treść odnośnika, wybierz format <em>Odnośnik</em> a następnie zmień <em>Ustawienia formatu</em> aby wyświetlany był <em>tylko adres URL</em>.

en: Adding attributes to links
pl: Dodawanie atrybutów do odnośników

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
pl: Można dodać atrybuty do odnośników poprzez zmianę <em>Ustawień formatu</em> na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Dodanie <em>rel="nofollow"</em> informuje roboty indeksujące wyszukiwarek, że nie powinny podążać za tym odnośnikiem.

en: Validating URLs
pl: Sprawdzanie poprawności adresów URL

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
pl: Poprawność wszystkich odnośników jest sprawdzana po wypełnieniu pola odnośnika. Mogą zawierać kotwicę i zapytanie adresu URL.

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
pl: Prawidłowość danych odnośnika dla typu odnośnika.

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
pl: Użytkownik może mieć dostęp do URI odnośnika.

en: The path '@uri' is inaccessible.
pl: Ścieżka '@uri' jest niedostępna.

en: The path '@uri' is invalid.
pl: Ścieżka '@uri' jest nieprawidłowa.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
pl: Brak niebezpiecznych protokołów zewnętrznych

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
pl: Brak niedziałających odnośników wewnętrznych

en: Setting the allowed link type
pl: Ustawianie dozwolonego typu odnośnika

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
pl: W ustawieniach pola można określić jeden z dozwolonych typów odnośnika: <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em>, <em>tylko odnośniki zewnętrzne</em> lub <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em>. Opcja <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em> oraz <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em> umożliwia użycie kontrolki autouzupełniania dla odnośników wewnętrznych więc użytkownik nie musi kopiować lub zapamiętywać adresów URL.

en: Number of rows: @rows
pl: Liczba wierszy: @rows

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
pl: Moduł Link umożliwia tworzenie pól zawierających wewnętrzne lub zewnętrzne adresy URL wraz z opcjonalną treścią odnośnika. Ogólne informacje na temat pól, tworzenia i zarządzania nimi znajdują się na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w <a href=":link_documentation">internetowej dokumentacji modułu Link</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola odnośnika mogą być konfigurowane niezależnie. Więcej informacji o zarządzaniu polami i ich formatami wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: @title field is required if there is @uri input.
pl: Pole @title jest wymagane w przypadku gdy występuje @uri.

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
pl: Pole @uri jest wymagane w przypadku gdy określono pole @title.
