Link field Preview (8.x-1.3) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Title
gl: Título

en: Content
gl: Contido

en: Link
gl: Ligazón

en: Text
gl: Texto

en: Options
gl: Opcións

en: Open link in new window
gl: Abrir ligazón en nova ventá

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: characters
gl: caracteres

en: About
gl: Información

en: Uses
gl: Usos
