Link field Preview (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Link
hi: कड़ी

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Open link in new window
hi: नई विंडो में लिंक खोलें

en: URI
hi: यूआरआइ

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
