Link field Preview (8.x-1.4) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Text
ug: تېكىست

en: Options
ug: تاللاشلار

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش
