Link Selection Handler (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Contains
fr: Contient

en: Handler
fr: Gestionnaire

en: unlimited
fr: illimité

en: Number of results
fr: Nombre de résultats

en: Autocomplete matching
fr: Correspondance de l'autocomplétion

en: Starts with
fr: Commence par

en: Change handler
fr: Changer de gestionnaire

en: Reference type
fr: Type de référence

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
fr: Sélectionner la méthode utilisée pour récupérer les suggestions d'autocomplétion. Noter que <em>Contient</em> peut causer des problèmes de performance sur des sites avec des milliers d'entrées.

en: Placeholder for URL
fr: Placeholder pour l'URL

en: Placeholder for link text
fr: Placeholder pour le texte du lien

en: Autocomplete matching: @match_operator
fr: Autocomplétion correspondant à : @match_operator

en: Field widgets
fr: Widgets de champ

en: Entity reference selection plugin settings
fr: Paramètres du plugin de sélection de référence d'entité

en: Entity reference selection handler
fr: Gestionnaire (handler) de sélection du module Entity reference

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
fr: Le nombre de suggestions qui seront listées. Utiliser <em>0</em> pour lever la limite.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
fr: Taille de la liste des suggestions d'autocompletion : @size
