Link Selection Handler (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Contains
id: Mengandung

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: Number of results
id: Jumlah hasil

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Change handler
id: Ubah handler

en: Reference type
id: Tipe rujukan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
id: Pilih metode yang digunakan untuk mengumpulkan saran pelengkapan otomatis. Perhatikan bahwa <em>Contains</em> dapat menyebabkan masalah kinerja pada situs dengan ribuan entitas.

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: Placeholder for link text
id: Placeholder untuk tautan teks

en: Autocomplete matching: @match_operator
id: Pencocokan otomatis: @match_operator

en: Field widgets
id: Widget-widget isian

en: Entity reference selection plugin settings
id: Pengaturan plugin pilihan rujukan bidang
