Link Selection Handler (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Contains
pl: Zawiera

en: Handler
pl: Format

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Number of results
pl: Liczba rezultatów

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Reference type
pl: Typ wskazania

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
pl: Wybierz metodę automatycznego dokańczania sugestii. Zauważ, że <em>Zawiera</em> w wypadku witryn zawierających tysiące encji może spowodować pogorszenie wydajności.

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: Placeholder for link text
pl: Zaślepka tekstu odnośnika

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: Field widgets
pl: Kontrolki pola

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
pl: Liczba sugesti, które zostaną wyświetlone. Użyj <em>0</em>, aby usunąć limit.
