Link Selection Handler (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Contains
tr: İçerir

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Number of results
tr: Sonuç sayısı

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Change handler
tr: İşleyiciyi değiştir

en: Reference type
tr: Referans tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
tr: Otomatik tamamlama önerilerini toplamak için kullanılan yöntemi seçin. <em>İçerir</em>'in binlerce varlığı olan sitelerde performans sorunlarına neden olabileceğini unutmayın.

en: Placeholder for URL
tr: URL adresinin yer tutucusu

en: Placeholder for link text
tr: Bağlantı metninin yer tutucusu

en: Autocomplete matching: @match_operator
tr: @match_operator ile eşleşen otomatik tamamlama.

en: Field widgets
tr: Alan arayüz nesneleri

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
tr: Listelenecek öneri sayısı. Sınırı kaldırmak için <em>0</em> kullanın.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
tr: Otomatik tamamlama öneri listesi boyutu: @size
