Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Creation date
fr: Date de création

en: Handler
fr: Gestionnaire

en: The update has been performed.
fr: La mise à jour a été effectuée.

en: Changed
fr: Modifié

en: Excerpt
fr: Extrait

en: Language code
fr: Code de la langue

en: About
fr: À propos

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Origin
fr: Origine

en: RDF mapping
fr: Correspondance RDF

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Changed date
fr: Date de modification

en: A boolean indicating whether the node is published.
fr: Un booléen indiquant si le nœud est publié ou non.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
