Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Action
hu: Művelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: Handler
hu: Kezelő

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Changed
hu: Módosítva

en: Excerpt
hu: Szemelvény

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Process queue
hu: Várakozási sor feldolgozása

en: About
hu: Leírás

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: RDF mapping
hu: RDF leképezések

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: A boolean indicating whether the node is published.
hu: Logikai érték, amely a tartalom közzétételi állapotát jelzi.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
