Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Action
tr: Eylem

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Changed
tr: Değişti

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: About
tr: Hakkında

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: RDF mapping
tr: RDF eşleme

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi
