Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Created
uk: Створено

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Handler
uk: Обробник

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: Changed
uk: Змінено

en: Excerpt
uk: Витяг

en: Language code
uk: Код мови

en: Services
uk: Служби

en: Process queue
uk: Обробити чергу

en: About
uk: Про модуль

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Origin
uk: Джерело

en: RDF mapping
uk: Відповідність RDF

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Changed date
uk: Дата зміни

en: A boolean indicating whether the node is published.
uk: Булева індикація того, чи опублікований матеріал.

en: Not implemented
uk: Не реалізовано

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
